Späť na novinky
04 Jul, 2024

Ganz House začal s výstavbou

Vystavba Ganz House spustena

Butikový Ganz House prinesie prémiové bývanie a zelené kancelárie do srdca nábrežnej štvrte Eurovea City – jednej z najlepších lokalít na prácu, život a trávenie voľného času. Multifunkčný projekt od JTRE vyrastá na trojuholníkovom pozemku medzi Pribinovou a Čulenovou ulicou v bezprostrednom susedstve nákupného centra Eurovea či Slovenského národného divadla. 

Už pár týždňov badať na parcele čulý stavebný ruch spojený s prípravou územia na výstavbu. Aktívny pohyb ťažkých mechanizmov a dvadsať robotníkov denne na stavbe realizujú v súčasnosti výkopové práce. Buduje sa podzemná tesniaca stena, ktorá slúži na zabezpečenie stavebnej jamy. Priebežne sa robí aj pyrotechnický prieskum, ktorý neobjavil žiadne dedičstvo z čias Druhej svetovej vojny. Stavebný manažment projektu, ktorý v bytovej časti prinesie na ôsmich poschodiach 65 unikátnych rezidencií a na zvyšných dvoch budú kancelárie na predaj a retailové priestory, zabezpečuje spoločnosť Tristel. 

Prémiový projekt bude mať aj deväťposchodovú administratívnu časť, ktorá prinesie 10-tisíc štvorcových metrov najmodernejších kancelárií s aktívnym jadrom s najvyšším hodnotením BREEAM v rámci trvalej udržateľnosti. Názov projektu Ganz House je inšpirovaný značkou prvých bratislavských električiek od firmy Ganz Budapest, ktoré pred storočím premávali v tomto bývalom priemyselnom srdci Bratislavy. Zároveň názov vyjadruje kontinuitu s trojjazyčnou históriou mesta, pričom význam slova ganz vystihuje multifunkčnosť budovy. Koniec výstavby je naplánovaný v roku 2026.