Späť na novinky
13 Jun, 2024

Začali sa práce na novom londýnskom projekte 220 Blackfriars Road

Zaciname s novym projektom

JTRE London začína práce na novej stavbe 220 Blackfriars Road. Multifunkčný projekt v hodnote 400 miliónov libier, ktorý prinesie do centra Londýna administratívnu vežu a domov pre seniorov zasadené do atraktívnych záhrad, realizuje developer, oceňovaný za projekty Triptych Bankside a Appleby Blue, v spolupráci s charitou Southwark Charities.

Na mieste starého domova pre seniorov vznikne ukážkový projekt s 21-poschodovou vežou s viac ako 20-tisíc štvorcovými metrami kancelárií najvyššej kategórie a novým 15-poschodovým domovom pre seniorov so 64 bytovými jednotkami a komunitným centrom. V parteri vznikne nový priestor pre reštauráciu alebo kaviareň, ktorý vytvorí atraktívne priečelie pre lokálnu komunitu. Pôvodný domov pre seniorov Edwarda Edwardsa už začala búrať špecializovaná spoločnosť Downwell Enabling Ltd. Jeho obyvatelia sa nedávno presťahovali do nového domova Appleby Blue z dielne JTRE London, pričom náklady na bývanie sa im nezvýšili a sťahovanie hradila charita.

JTRE London angažovala spoločnosť MBP na manažment stavby a vybrala dodávateľov stavby. Krajinnú architektúru dostalo na starosti štúdio MRG a konzultantom pre fasádu bude spoločnosť Eckersley O'Callaghan.

„Sme radi, že napriek všeobecnej neistote a nestabilite na developerskom a dodávateľskom trhu napredujeme v projekte 220 Blackfriars Road. Pokračujeme tak v našich významných investíciách a potvrdzujeme dlhodobý záväzok tvoriť výnimočné priestory, ktoré zlepšujú prostredie v Londýne pre všetky zainteresované strany. Vďaka dvom architektonicky výrazným a komerčne úspešným projektom, ktoré sme už v centrálnom Londýne dokončili, máme veľkú dôveru v túto lokalitu, a to najmä vďaka nášmu osvedčenému spôsobu realizácie projektov prostredníctvom stavebného manažmentu. Tento projekt je žiarivým príkladom, ako môžu súkromný, verejný a tretí sektor spolupracovať na rozhýbaní rozvoja územia prospešného pre všetky zainteresované strany, vrátane miestnych starousadlíkov s nízkymi príjmami. Je to dôležité najmä v čase, keď výstavba mestských bytov v Southwarku klesla za posledný rok o 96 percent.“

Juraj Marko, výkonný riaditeľ JTRE London

Projekt skutočne zahŕňa všetky aspekty ESG na čele s oblasťou sociálnych vplyvov. Kancelárie budú mať nulové emisie oxidu uhličitého a sú navrhnuté tak, aby dosiahli najvyššiu dosiahnuteľnú úroveň štandardov WELL Gold Building, BREEAM Outstanding, hodnotenie NABERS 5 až 5,5, ako aj Platinum Smart Score a Wired Score. Domov seniorov poskytne skutočne cenovo dostupné bývanie s kvalitnou občianskou vybavenosťou, ktorá sa vyrovná špičkovým londýnskym obytným štvrtiam. Charitatívne centrum ponúkne kancelárske priestory pre dobrovoľnícky a charitatívny sektor za výrazne zvýhodnené nájomné vo výške približne 80 %, zatiaľ čo nové záhradné námestie budú využívať obyvatelia aj širšia komunita.

Akvizícia 220 Blackfriars Road zvyšuje hodnotu portfólia JTRE London na takmer 1 miliardu libier a nadväzuje na rýchly rast spoločnosti v hlavnom meste Spojeného kráľovstva za menej ako päť rokov. Zahŕňa multifunkčný Triptych Bankside vo štvrti Southbank so 169 prémiovými bytmi a 8 000 štvorcovými metrami plne prenajatých kancelárií. A tiež domov pre seniorov Appleby Blue na adrese 116 Southwark Park Road, ktorý poskytuje 57 skutočne cenovo dostupných bytov pre starších obyvateľov a prevádzkuje ho charitatívna organizácia United St. Saviour's Charity, ktorá úzko spolupracuje s charitatívnymi organizáciami Southwarku.