Back to news

V prestížnom projekte choreografa Dornera môžete účinkovať aj vy

Biela_noc

Šancu vystúpiť na najväčšom a najnavštevovanejšom festivale súčasného umenia na Slovensku, Biela noc, ktorého hlavným partnerom je JTRE, dostanú víťazi konkurzu, ktorý sa bude konať už 11. júla v priestoroch Riverpark Dance School. Okrem účasti na netradičnom medzinárodnom projekte  „prechádzky vo verejnom priestore“ získajú vybraní účastníci neoceniteľné skúsenosti na niekoľkodňovom workshope s prestížnym tímom svetovo uznávaného choreografa Williho Dornera.

“Bodies in urban spaces” je zážitková dynamická prechádzka skupiny ľudí, ktorí vedú divákov vybranými verejnými a verejno-súkromnými priestormi. Zámerom je poukázať na mestskú funkčnú štruktúru a odhaliť obmedzené možnosti pohybu a správania, ako aj pravidlá a obmedzenia. Umiestnením tiel na vybraných verejných miestach, kde odráža ich vlastné pohybové správanie a návyky, sa Dorner snaží vyprovokovať ľudí k zamysleniu sa. Zároveň vyzýva obyvateľov, aby sa prešli vlastným mestom a vytvorili si pevnejší vzťah k svojim susedom, štvrti aj mestu.

Konkurz pre tanečníkov, akrobatov, horolezcov, športovcov, jogínov, gymnastov a parkuristov bude viesť choreografka a asistentka Williho Dornera, Esther Steinkogler, ktorá má viac ako desať ročné skúsenosti s projektom “Bodies in urban spaces”. Pre prihlásenie sa na konkurz je potrebné vyplniť formulár do 8. júla a 11. júla sa prísť zaregistrovať od 12.00 h do 13.00 h do Riverpark Dance School v River Parku na Dvořákovom nábreží. V prípade otázok môžete kontaktovať organizátora na adrese bielanoc@gmail.com.

Biela noc je prestížny medzinárodný umelecký projekt, ktorý má za úlohu priblížiť širokej verejnosti súčasné formy umenia ako aj netradičné, nepoznané a významné miesta európskych metropol. Návštevníkom ponúka netradičnú umeleckú prechádzku nočným mestom plnú zážitkov a nových vnemov.

Video "Bodies in urban spaces"